Tweetdeck – Twitter, Facebook, Buzz i Forsquare w jednym [Android]

0
667
Rate this post

Jeśli regularnie korzystacie z serwisów społecznościowych typu Twitter czy Facebook w telefonie, o Tweetdecku pewnie już słyszeliście, a jeśli nie, to warto nadrobić zaległości. Aplikacja dostępna była dotychczas głównie na urządzeniach Apple (iPhone, iPad) i w wersji beta dla Androida, a pare dni temu pojawiła się wreszcie oficjalnie w Android Markecie.

Tweetdeck obsługuje Twittera, Facebooka, Buzza i Foursquare. Informacje z nich można przeglądać w jednej kolumnie (Home) lub stworzyć osobny panel dla każdego serwisu.

Program domyślnie ma ustawione 3 kolumny:

  • Home – gdzie wyświetlane są aktualności ze wszystkich serwisów w których się zalogowaliśmy. Każdy oznaczony jest innym kolorem (twitter – szary, Facebook – niebieski, Buzz – czerwony), więc bardzo szybko mozna zorientować się skąd dana wiadomość pochodzi. Kliknięcie na wpis umożliwia nam poznanie jego szczegółów wraz z komentarzami (Facebook, Forsquare), powiązanymi tweetami i zdjęciami (Twitter), od razu możemy też zareagować dopisując swoją odpowiedź czy klikając przycisk Lubię.
  • Me – tutaj zebrane są wszystkie wpisy, które dotyczą bezpośrednio nas – cytowania na Twitterze czy powiadomienia wysyłane przez Facebooka
  • Direct Messages – to jak sama nazwa wskazuje prywatne wiadomości wysłane nam przez znajomych z Twittera

Jeśli chcemy dodać kolejną, wystarczy kliknąć na ikonę plus na dole i program pozwoli nam na utworzenie kolumny poświęconej wybranemu serwisowi. W przypadku Twittera możemy też zdefiniować hasło i wygenerować kolumnę wyświetlającą wszystkie tweety zawierające interesujący nas temat.

Do każdej kolumny da się ustawić osobny sposób powiadomień o nowych wpisach. Może to być ikonka w „panelu notyfikacji”, dioda, dźwięk czy wibracja (przycisk Column Settings po wybraniu Menu). Użytkownik ma również wpływ na częstotliwość synchronizacji.

Własne wpisy możemy wzbogacić o zdjęcie (pobrane z galerii lub zrobione prosto z programu) i naszą lokalizację (jako nazwę miejsca w którym jesteśmy lub współrzędne GPS).

Zakładka Friends daje nam szybki dostęp do informacji od „ulubionych” znajomych, wyświetla też listę kontaktów ze wszystkich serwisów, do których jesteśmy zalogowani. Możemy też ustawić osobną kolumnę z wpisami wybranej osoby.

Znajomych z Forsquare możemy dodatkowo poszukać na mapie.

A oto krótki film prezentujący Tweetdecka dla systemu Android.

Tweetdeck dla Androida nie jest tak dopracowany wizualnie jak wersja dla systemu iOS (ale to dotyczy chyba większości aplikacji) jest za to o wiele bardziej rozbudowany.
To jeden z podstawowych programów we wszystkich moich urządzeniach mobilnych.