Nowa wersja interfejsu HTC Sense

0
521
Rate this post

HTC pokazał na MWC ulepszoną wersję swojego interfejsu Sense znanego dotąd głównie z modelu Hero. Będzie ona domyślnie zainstalowana na nowych modelach z Androidem 2.1 tajwańskiego producenta: HTC Desire i HTC Legend.
Sense jak dotąd był najlepszą nakładką na system Google i zmiany tylko umocnią jego pozycję (zwłaszcza gdy popatrzymy co wyprawia konkurencja). Najciekawsze nowości to funkcja Leap czyli wywołanie miniatur wszystkich pulpitów za pomocą „szczypania”, Friend Stream wyświetlający statusy naszych znajomych z serwisów typu Facebook, Twitter czy Flickr, nowe widgety udostępnione w specjalnej wersji Marketu. Ulepszono też przeglądarkę internetową, która oprócz multi-toucha, dostała teraz, atrakcyjnie rozwiązaną, iPhonopodobną, opcję zaznaczania i kopiowania tekstu.

Krótki przegląd nowego Sense znajdziecie na filmie przygotowanym przez Engadgeta. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że również posiadacze starego dobrego Hero będą mogli pobrać sobie bezpłatną aktualizację na swoje komórki.