Larva Labs proponuje „inteligentny” interfejs dla Androida

0
883
Rate this post

HTC i Motorola zaproponowały swoje wersje interfejsów Androida, ale widocznie Sense i MotoBlur to za mało dla firmy Larva Labs. Przygotowała więc ona własne rozwiązanie pod nazwą Intelligent Home Screen. Na razie to tylko koncepcja, ale zapowiada się całkiem nieźle.

Pomysł polega na tym, że ekran główny przedzielony jest na pół panelem, na której mamy zegarek, pogodę, datę i podstawowe wskaźniki typu zasięg, stan baterii etc. Powyżej tego panelu umieszczone będą prywatne treści jak SMSy, informacje o połączeniach, maile czy wpisy z kalendarza, a poniżej bardziej ogólne sprawy typu notowania giełdowe, wieści z serwisów społecznościowych, newsy i tym podobne. Każdy typ informacji ma być dodatkowo oznaczony kolorem. Obok wpisów są ikony aplikacji je obsługujących, dzięki czemu szybko można odpowiednio zareagować – odpowiedzieć na maila, oddzwonić czy otworzyć stronę www w przeglądarce.

Cała koncepcja w przejrzysty sposób wyjaśniona jest na poniższym filmie.  Więcej informacji znajdziecie na stronie Larva Labs.