Potężne maluchy od SonyEricssona

0
565
Rate this post

SonyEricsson zaprezentował dzisiaj nowe wersje swoich mini smartfonów – Xperia mini i Xperia mini pro – naprawiając wreszcie błędy popełnione poprzednio. Dotychczas bowiem mieliśmy do wyboru albo komórki standardowej wielkości i przyzwoitych parametrach, albo maluchy tak ubogie, że żaden bardziej zaawansowany użytkownik się nimi nie interesował. Nowe Xperie przełamują ten schemat. Wyposażono je nie tylko w najnowszego Androida 2.3 Gingerbread, ale też w porządne procesory 1GHz, 5-megapikselowe kamery z opcją kręcenia filmów HD (720p). Do tego udało się nawet powiększyć ekran do 3 cali (wcześniej było 2.55′) i zwiększyć jego rozdzielczość do 320 x 480 (wcześniej mieliśmy 240 x 320), przy zachowaniu dotychczasowych wymiarów.

Odmiana Pro ma tak samo jak poprzednio, pełną klawiaturę QWERTY oraz dodatkową kamerę VGA z przodu, jest jednak ponad 40g cięższy.

Nie znamy jeszcze cen, ale jeśli firma utrzyma poziom ustalony przy okazji poprzednich wersji to szykują się nam całkiem ciekawe komóreczki dla kobiet i nie tylko.