Nexus One oficjalnie z multitouchem

0
724
Rate this post

Jedną z najczęściej komentowanych wad telefonu Nexus One był zawsze brak obsługi multitoucha (czyli obsługi ekranu więcej niż jednym palcem). Miał on co prawda zaimplementowaną wielodotykowość, ale nie była ona wykorzystywana w żadnym systemowym programie. Niektórzy nawet dopatrywali się w tym tajnej umowy z Apple, w imię której, Google nie będzie na terenie Stanów Zjednoczonych wypuszczał oprogramowania, wykorzystującego rozwiązania znane z iPhone’a (tego typu plotki pojawiły się gdy Motorola Milestone, czyli europejska wersja Droida, dostała obsługę multitoucha, a jej amerykański odpowiednik już nie).

Wczoraj Google oficjalnie zadało kłam tym plotkom i oficjalnie zapowiedziało, że w najnowszej aktualizacji firmware Nexusa One, jest opcja zoomowania za pomocą „szczypania”. Użytkownicy będą mogli z niej korzystać w Przeglądarce internetowej, Galerii i Mapach.

Oprócz tego aktualizacja przyniesie:

  • domyślnie zainstalowaną aplikację Google Goggles – wyszukującą informacje na podstawie zdjęć zrobionych wbudowaną kamerą (np. fotografujemy okładkę książki i dostajemy wyniki jakbyśmy w klasyczną wyszukiwarkę wpisali jej tytuł),
  • nową wersję Google Maps (3.4) z opcją synchronizowania gwiazdek, podpowiedziami przy wyszukiwaniu (na podstawie naszej historii) i trybem nocnym w nawigacji
  • poprawki błędów związanych z połączeniami 3G

Wysyłanie nowej wersji oprogramowania rozpoczęło się już wczoraj, a do większości użytkowników powinna ona dotrzeć najpóźniej do końca tygodnia.

Pod spodem znajdziecie film prezentujący pinch-to-zoom w Nexusie One