Adobe Reader dla Androida

0
858
Rate this post

Widać, że firmie Adobe coraz bardziej podoba się platforma Android. Mamy już Photoshopa (ale nie jest to odpowiednik narzędzia do edycji zdjęć znanego z komputerów, tylko klient usługi Photoshop.com), Flasha, a teraz przyszła kolej na Readera. Oczywiście przeglądanie dokumentów PDF to żadna nowość na telefonach z systemem Google, w Android Markecie jest kilka podobnych aplikacji. Tym razem jednak, dostajemy narzędzie przygotowane przez twórcę tego formatu i w dodatku za darmo.

Niestety jak zwykle w takich przypadkach jest jakieś “ale” – Adobe Reader działa tylko na telefonach opartych na Androidzie 2.1 i wyższym. W grę wchodzą więc smartfony takie jak Nexus One, Motorola Droid/Milestone czy HTC Desire i Legend. Właściciele starszych modeli muszą obejść się ze smakiem, chyba, że producenci ich komórek przewidują aktualizację systemu do Eklerki. Dodatkowe wymagania to procesor 550 MHz, 256 MB RAM, 4.3 MB wolnej pamięci.

Program otwiera dokumenty ze stron internetowych oraz załączniki do maili. Obsługuje gesty multitoucha jak “pinch to zoom”, powiększać można też za pomocą podwójnego dotknięcia. Dodano też opcję “Reflow”, która dopasowuje tekst do ekranu telefonu, co znacznie ułatwia czytanie dłuższych tekstów.

Niestety nie wiem jak Adobe Reader radzi sobie z dużymi plikami. Nie mam w tej chwili telefonu na którym mógłbym go przetestować. Jeśli wam się to uda, podzielcie się wrażeniami w komentarzach.