Mozilla kończy wsparcie Firefoxa dla Windows XP i Visty.

0
478
Rate this post

Mozilla kończy wsparcie Firefoxa dla Windows XP i Visty.

Windows XP w dalszym ciągu ma duży procent użytkowników, korzystających z tego systemu operacyjnego. Nie mniej jednak wiele firm zdecydowało się wstrzymać wsparcie dla tego systemu, gdyż jest on przestarzały. Sam Microsoft oficjalnie wstrzymał wsparcie dla XP i Visty, a Mozilla jako jedna z niewielu firm wciąż wspierała swoje aplikacje dla tych systemów. Mimo to Mozilla kończy wsparcie Firefoxa dla Windows XP i Visty definitywnie.

Nie ma jednak co dramatyzować, gdyż wsparcie zakończy się dopiero w czerwcu 2018 roku. Nie mniej jednak polecamy jak najszybciej przesiąść się z przestarzałego systemu operacyjnego na najnowszy, gdyż korzystanie z XP lub Visty jest bardzo niebezpieczne. Microsoft już zakończył dla nich wsparcie. Oznacza to że owe systemy nie otrzymają już aktualizacji poprawiających ich bezpieczeństwo.

Windows XP posiada 5% udziałów na rynku. Spora część to firmy, które mają ograniczony lub są pozbawione całkowicie dostępu do sieci Internet. Niestety, era XP zakończyła się, a dla własnego bezpieczeństwa (lub w przypadku firm, bezpieczeństwa klientów) należy przenieść się na nowy bezpieczniejszy system.