Oszustwo Lenovo na WGW? – Oficjalne stanowisko Lenovo

0
328
Rate this post

Oszustwo Lenovo na WGW? Na portalu Wykop.pl pojawił się dość intrygujący post o tym, że Lenovo Legion, podczas konkursu na WGW oszukało jednego ze zwycięzców. Czy Lenovo próbuje na kłamstwie poprawić swój wizerunek?

Cała sprawa została nagłośniona dzięki portalowi Wykop, gdzie zwycięzca konkursu Lenovo Legion zgłosił się na oficjalnym fanpage’u Lenovo Legion Polska z informacją, iż otrzymał on falsyfikat, a nie w pełni sprawny i działający produkt. Oczywiście Lenovo odpowiedziało na to pytanie, iż nie przypominają sobie, by urządzenie Y700 było przeznaczone do konkursu, lecz poinformowali wprost, że zwyciężca otrzymał atrapę. Osoba „poszkodowana” twierdzi, iż nie została poinformowana, że laptop, który miałbyć wygraną w konkursie jest zwyczajnie atrapą.

Sprawa nie prezentuje się dla Lenovo zbyt kolorowo. Użytkownicy wykopu wyrażają głębokie niezadowolenie z praktyk marketingowych tego producenta. My także jesteśmy niezadowoleni z tego powodu, ponieważ nagrodą w konkursie (wydaje się) powinien być laptop, a nie jego falsyfikat, lecz całe to zajście mogło być efektem niezrozumienia się obu stron. Według nas Lenovo Legion Polska powinno poczuć się do odpowiedzialności. Sprawa wygląda nieelegancko jak dla tak dużego producenta. Duża reklama, jak najniższym kosztem nie idzie w parze, a finalnie Lenovo zafundowało sobie sporą… antyreklamę.

Skontaktowaliśmy się na Facebook’u z Lenovo Legion Polska. W odpowiedzi zwrotnej otrzymaliśmy wiadomość, iż niebawem ma pojawić się oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Jesteśmy ciekawi czy Lenovo przyjmie całą akcje na tzw. klatę, czy też będzie broniło się i wymigiwało od odpowiedzialności.
Oficjalne stanowisko Lenovo.

EDIT: Skontaktował się z nami przedstawiciel firmy Lenovo, gdzie zostaliśmy poproszeni o zamieszczenie oficjalnego stanowiska firmy na temat całego zajścia. Z racji, iż nie popieramy pomówień i plotek, naturalnym obowiązkiem naszej redakcji jest zamieszczenie oficjalnego stanowiska firmy. Lenovo pisze:

„W dniach 13-15.10.2017r. spotkaliśmy się z miłośnikami gier komputerowych na Warsaw Games Week. Nasze stoisko odwiedziły tysiące osób, a wiele z nich brało udział w aktywnościach organizowanych przez markę Legion. Jedną z atrakcji ostatniego dnia targów było kreatywne oklejanie obudowy laptopa. W tym celu przygotowaliśmy 10 oryginalnych atrap laptopów Lenovo Y700, które oddaliśmy w ręce uczestników konkursu. Trzy osoby postanowiły zatrzymać ozdobioną przez siebie obudowę, zaś pozostałe 7 zdecydowaliśmy się rozdać ogłaszając to ze sceny i wyraźnie zaznaczając, iż są to atrapy obudowy, które były wyklejane w ramach atrakcji na naszym stoisku. Firma Lenovo nigdy nie miała na celu wprowadzenia nikogo w błąd, stąd też jest nam niezwykle przykro, iż niektórzy mogli niewłaściwie odczytać nasze intencje dlatego, że dołączyli do wydarzenia w ostatniej chwili. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim odwiedzającym nas w tych dniach atrakcyjne konkursy, quizy, spotkania z ciekawymi i lubianymi osobami. Chcemy być jak najbliżej Was i wierzymy, że za rok odwiedzicie nas ponownie.
Pozdrawiamy,
Zespół Lenovo Legion Polska”

Zaznaczamy tylko, że w całym tym sporze jesteśmy bezstronni. Po uważnym przeczytaniu stanowiska wynika, iż całe to zajście jest wynikiem niezrozumienia intencji producenta. Nie popieramy tutaj żadnej ze stron. Dziwi nas tylko że atrapa, która pozbawiona jest jakichkolwiek podzespołów, jest znacznie lżejsza niż sam pełnoprawny laptop. To też zastanawia nas, czemu autor postu na portalu Wykop, nie zorientował się od razu, że otrzymał atrapę i nie wyjaśnił sprawy na miejscu z organizatorem konkursu.