Vodafone przedstawia telefony H1 i M1 oparte na LiMo

0
550
Researchers found a sudden increase in teens' symptoms of depression, suicide risk factors and suicide rates in 2012 — around the time when smartphones became popular, researcher Jean Twenge say
Rate this post

Od dłuzszego czasu nie słyszeliśmy nic nowego na temat telefonów opartych na Mobilnym Linuxie. System ten od dawna jest w cieniu Androida i chyba nawet najwięksi fani nie liczyli, że kiedykolwiek z niego wyjdzie. Jednak za sprawą sieci Vodafone i Samsunga odżywają na to nadzieje. W ramach promocji platformy 360, zestawu serwisów internetowych przygotowanych specjalnie dla klientów Vodafone, zaprezentowano dwa telefony oparte na LiMo – H1 i M1.

Ich producentem jest Samsung, który w ten sposób debiutuje na rynku komórek z Linuxem. Obydwa obsługują połączenia HSDPA i mają dotykowe ekrany o wielkości kolejno 3,5 oraz 3,2-cala, ten pierwszy dodatkowo wykonany jest w technologii AMOLED. H1 wyposażono ponadto w 16GB pamięci, Wi-Fi i aparat cyfrowy 5 milionów pikseli, a M1 w 1GB pamięci i kamerę o matrycy 3 megapikseli.

Dość ciekawie prezentuje się interfejs 3D, którego próbkę możecie zobaczyć na filmie poniżej. Będzie on miał zintegrowane serwisy typu Facebook, Twitter, Windows Live Messenger czy Google Talk. Nie zapomniano też o dedykowanym sklepie z aplikacjami.

H1 i M1 maja pojawić się w sprzedaży w 8 europejskich krajach (nie wiadomo czy uwzględniono Polskę) jeszcze przed tegorocznymi swiętami.
Wiecej informacji można znaleźć na stronach Vodafone: informacja prasowa, strona domowa modelu H1, strona domowa modelu M1.