Lenovo Yoga AIO 7 – ciekawy komputer stacjonarny

0
924
Rate this post

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że korzystanie z Internetu czy granie w gry kasynowe typu gry na prawdziwe pieniądze darmowe spiny nie wymaga od nas posiadania wysokiej jakości pecetów. Jednak wielu z nas zależy na pracy graficznej jak najlepszej jakości. Dlatego też stale powstają coraz to nowsze i zaawansowane modele. Niedawno zaprezentowane zostało urządzenie o nazwie Lenovo Yoga AIO 7, które w znaczny sposób nas zaciekawiło.

Co warto wiedzieć o Lenovo Yoga AIO 7?

Yoga AIO 7 to najnowszy model chińskiej marki Lenovo, który został zaprezentowany podczas targów CES 2021. Już od razu przykuwa on uwagę 27-calowym ekranem, który pozwala na wyświetlanie treści w jakości 4K. Jednak najbardziej interesujący jest w tym wypadku zgłoszony do opatentowania obrotowy zawias Lenovo, dzięki któremu możliwe jest skuteczne przełączanie ekranu między orientacją poziomą i pionową. Jest to pierwszy model tej firmy, który może obracać się całkowicie w pionie. Przy takim założeniu otrzymamy panel do obsługi niczym wielki tablet o wielkości 27 cali!

Lenovo przy okazji oferuje zintegrowany sprzęt do bezprzewodowego przesyłania danych, dzięki czemu można bez trudu przesyłać strumieniowo zawartość swojego tabletu lub smartfona do AiO 7. Firma zapowiedziała także przyszłą aktualizację, która będzie w stanie zmienić urządzenie w inteligentny telewizor. Zyskamy w ten oto sposób kombajn multimedialny, który będzie mógł zostać przez nas wykorzystany na różne sposoby. Wprowadzony tu wyświetlacz o rozdzielczości 4K ma obsługiwać w 99 procent standardy kolorów DCI-P3 i Adobe RGB. Cienkie ramki sprawiają, że będzie on wyglądał niczym cienki i nowoczesny laptop niż typowy monitor do PC. U góry ekranu umieszczona została także odłączana 5-megapikselowa kamera internetowa, która pozwoli nam na korzystanie z wielu komunikatorów, serwisów społecznościowych. Ponadto posiada ona ciekawy styl, dzięki czemu bez trudu komponuje się z całością.

Za pracę tego nowego urządzenia ma odpowiadać w zależności od wersji procesor AMD Ryzen 5 4600H bądź model 7 4800H obsługiwany przez 16 lub 32 GB pamięci RAM DDR4 3200 MHz. W podstawie znajdować się ma także karta graficzna AMD Radeon Graphics bądź GeForce RTX 2060. Użytkownicy będą mogli liczyć także na jeden z wybranych dysków: od 256 GB do 1 TB SSD bądź 1 lub 2 GB HDD. W modelu tym będziemy mogli korzystać także z wbudowanych mikrofonów AiO, kilku podstawowych portów. Pod wyświetlaczem znalazło się miejsce dla dwóch głośników o mocy po 5W, dzięki czemu powinniśmy otrzymać całkiem dobrej jakości dźwięk. Dla mniej wymagających redukuje to konieczność kupowania osobnego zestawu audio.

Bazowa cena za Lenovo Yoga AIO 7 wynieść ma 1599 dolarów, co zgodnie z obecnym kursem wynosi nieco ponad 5900 złotych. Model ten już zadebiutował na chińskim rynku, zaś w Europie powinien pojawić się na początku lutego.

Inne nowości od Lenovo

Chińska firma podczas wspomnianych targów zaprezentowała również serię laptopów IdeaPad. Jednym z nich jest 14-calowy IdeaPad 5G, w którym zastosowano procesor Qualcomm Snapdragon 8cx. Ma on odznaczać się czasem pracy baterii do 20 godzin, jak i również wbudowaną łączność komórkową. Ma się on łączyć z sieciami 5G bądź 4G LTE. Wyświetlacz IPS ma rozdzielczość 1920 x 1080. Użytkownicy mogą liczyć w nowym urządzeniu na 8 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 512 GB. Ciekawą opcją mogą być również urządzenia IdeaPad 5 Plus, które dostępne są w modelach 14- i 16-calowych, jak i w konfiguracjach z układami Intel i AMD.