Zabawki drewniane

0
367
Rate this post

Są bardzo ładne, przybierają różne formy i kształty, uczą, bawią i rozwijają wyobraźnie. O czym mowa? O naturalnych drewnianych zabawkach.
Zabawki drewniane znowu stają się popularne. Coraz więcej rodziców decyduje się zrezygnować z kolorowych plastikowych przedmiotów na rzecz drewnianych, które oczywiście też są malowane na różne kolory.
Świat drewnianych zabawek nie zna żadnych ograniczeń. Tak na prawdę każdy przedmioty począwszy od klocków, czy grzechotek, poprzez gitary, jeżdżące pieski, na odkurzaczach czy kuchenkach kończąc. Wszystkie te przedmioty, które dzieci uwielbiają można także dostać w wątpliwej jakości plastiku, na który trzeba uważać gdyż może się zdarzyć nie do końca bezpieczny dla zdrowia dziecka.
Wybór drewna to świetny wybór gdyż jest ono bezpieczniejsze dla zdrowia dziecka. Zabawki są twardsze i bardziej wytrzymałe niż ich plastikowe odpowiedniki. Zostawiają one dziecku więcej miejsca na kreatywność, ponieważ nie „atakują” różnymi bodźcami takimi jak jaskrawe światełka czy też głośna muzyczka.