Posiadanie konta w banku a udzielenie kredytu

0
325
Rate this post

Starając się o kredyt w banku nierzadko musimy spełnić wiele kryteriów, jakie stawia przed nami bank. Chodzi nie tylko o dochody, zdolność kredytową i czyste konto w Biurze Informacji Kredytowej. Kredyt gotówkowy jest często obłożony dodatkowymi wymaganiami, jakie ma bank. Jednym z nich jest posiadanie konta w banku, w którym jest udzielany nam kredyt.Lokata bankowa

Kredyty gotówkowe w małych kwotach raczej nie posiadają w swoich regulaminach takich zapisów, inaczej natomiast ma się sprawa z kredytami inwestycyjnymi czy kredytami hipotecznymi. Tutaj nierzadko konto w banku, w którym udzielany jest nam kredyt jest wymogiem, którym my, jako kredytobiorcy, musimy spełnić. Czy sprawa ma się tak samo, jeśli chodzi o kredyty konsolidacyjne? W tym przypadku niewiele banków zastrzega sobie, iż takie działanie jest wymagane. Ponadto często jest tak, że kredyt jest nam udzielany w tym banku, w którym od dawna jesteśmy klientami posiadają rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy czy na przykład lokatę. Jeżeli nie zgodzimy się na takie rozwiązanie to może nawet się okazać, że bank odmówi nam kredytu, ponieważ nie spełnimy jednego z kryteriów, jakie są wymagane w umowie.

Każdy kredyt ma pewne specyficzne ustalenia, na jakie zgadzamy się, kiedy decydujemy się podpisać umowę. Dodatkowe konto może nie być nam bardzo potrzebne, ale najczęściej jest ono niejakim „prezentem”, które otrzymujemy w przypadku zaciągnięcia kredytów. Trzeba natomiast pamiętać, że takie rozwiązania są stosowane przede wszystkim przy kredytach, które przekraczają 100 tysięcy złotych.

Chodzi tutaj o kredyty hipoteczne, gdzie praktycznie każdy bank działający na terenie naszego kraju ma zapis, który dotyczy ewentualnego założenia konta, w celu rozpoczęcia linii kredytowej. Przepisy, jakie znajdują się w kwestii przyznawania kredytu mogą nam się czasem wydawać restrykcyjne, ale warto pamiętać, że są one stworzone po to, aby maksymalnie zabezpieczyć nasze finanse i ewentualne trudności w regulaminowej spłacie naszego zadłużenia.