Motorola Milestone już oficjalnie

0
499
Rate this post

Wczoraj pojawiły się pierwsze przecieki na temat Motoroli Droid w wersji GSM, a tu już mamy oficjalne potwierdzenie od producenta. Na jego europejskich stronach opublikowano zapowiedź modelu Milestone.

Przy okazji dowiedzieliśmy się o pewnych różnicach pomiędzy amerykańską i europejską wersją. Po pierwsze Milestone będzie obsługiwał multi-touch czyli np. powiększanie i pomniejszanie zdjęć czy stron internetowych za pomocą gestu „szczypania”. W Droidzie tej funkcji nie zaimplementowano chociaż technicznie nie było przeciwko temu żadnych przeciwwskazań. O braku multi-toucha zdecydowała najprawdopodobniej jakaś umowa miedzy Google i Apple dotycząca patentów.
Z drugiej strony Milestone został pozbawiony najnowszego Google Maps z nawigacją. Zamiast tego otrzymamy odpowiednik przygotowany przez Motorolę o nazwie MotoNav i będzie to jedynie 60 dniowy trial. Jedyną nadzieją jest to, ze Google w końcu wypuści międzynarodową wersję swoich Map i wtedy sami je sobie zainstalujemy.

Reszta informacji się nie zmienia – pierwsze w kolejce są Niemcy (9 listopada) i Włochy, o reszcie krajów na razie cicho, a planowana cena to około 400 Euro bez podatków.

Niezawodny Mobile-Review opublikował już nawet film z prezentacją Motoroli Milestone. W okolicach 3 minuty możecie zobaczyć działanie multi-toucha.