Google Earth na Androidzie, ale tylko w wersji 2.1

0
652
Rate this post

Google Earth był jak dotąd ewenementem w mobilnej ofercie firmy z Mountain View – jedyną aplikacją dostępną tylko i wyłącznie na platformy konkurencji (a konkretniej na iPhone’a). Od dzisiaj jednak sytuacja wróciła do normy i pojawiła się też wersja dla systemu Android.

Program ma możliwości porównywalne do edycji desktopowej: przeglądanie zdjęć satelitarnych ziemi, trójwymiarowych wizualizacji ukształtowania terenu, wyszukiwanie lokalnych biznesów, możliwość nakładania warstw z dodatkowymi informacjami jak oznaczenia dróg czy zdjęcia z Panoramio. Dodatkowo wprowadzono jeszcze wyszukiwanie głosem.

Google Earth nie jest może tak użyteczny jak Mapy, ale na pewno może sprawić dużo frajdy, niestety tylko posiadaczom telefonów z Androidem 2.1. W chwili obecnej sprowadza się to do Nexusa One, a niedługo powinna do niego dołączyć Motorola Droid oraz kolejne modele wyposażone w najnowszą wersją systemu Google. Na liście kompatybilnych urządzeń, raczej nieprędko znajdzie się Sony Ericsson X10, mimo, że parametrami nie odstaje od Nexusa One – to kolejny efekt bzdurnej decyzji producenta o umieszczeniu przestarzałego oprogramowania w swoim flagowym telefonie. Takich sytuacji będzie pewnie coraz więcej, więc jeśli planujecie kupno komórki z Androidem, upewnijcie się, że ma ona wersję co najmniej 2.0.