Dj na wesele

0
833
Rate this post

DJ na wesele? A może zespół?

Przyszli Państwo Młodzi stają przed wieloma dylematami, z czego jednym jest ten: DJ czy zespół? Każda z odpowiedzi ma swoje plusy i minusy, jednak zauważalną tendencją (przynajmniej w Polsce) jest coraz chętniejsze wybieranie DJa. Dlaczego?

Otóż DJ na wesele to mniejsze koszta, co dla wielu par ma niebagatelne znaczenie. W tym przypadku płacimy tylko za jednoosobową pracę, za jednoosobowe racje żywnościowe, ewentualnie za jednoosobowy nocleg, a nie za pracę, jedzenie i nocleg dla kilkuosobowego zespołu. Po drugie – gra z odtwarzaczy zapewnia, że wieczór spędzimy przy oryginalnych utworach, a więc bez żadnych wpadek wokalistów, bez kiepskiej jakości brzmienia i bez tego wszystkiego, co wiąże się nieraz z grą zespołów weselnych.

Oczywiście DJ na wesele nie może być kimś z przypadku, tzn. powinien znać się nie tylko na puszczaniu muzyki (a i to nie jest wcale taką łatwą sztuką!), ale również na prowadzaniu zabaw weselnych, konkursów, zachęcaniu do tańca itd. Dobrze więc zwrócić na to uwagę, ponieważ niektórzy Dje nie mają w tej kwestii doświadczenia, sprowadzając prowadzenie imprezy weselnej do puszczania jednego utworu za drugim. Nie o to w tym fachu chodzi i w takim przypadku zdecydowanie lepsze byłby zespół. Gdybyśmy jednak trafili na osobę:
– doświadczoną;
– z atrakcyjnym programem artystycznym;
– otwartą na modyfikacje tego programu w zależności od naszych oczekiwań;
– z profesjonalnym sprzętem;
To z takim DJem nasza impreza na pewno będzie doskonała. Innymi słowy: warto poświęcić na tę kwestię odpowiednią ilość czasu.