Wodzirej na wesele

0
317
Rate this post

Dobry wodzirej na wesele, czyli jaki?

To, jak będzie przebiegać nasze wesele, zależy od wielu czynników, aczkolwiek najważniejszym (lub przynajmniej jednym z ważniejszych) jest osoba wodzireja. Niektórym parom wydaje się, że nie ma to aż tak wielkiego znaczenia, więc nie poświęcają zbyt dużej ilości czasu na wybór oferty, jednak potem zazwyczaj tego żałują.

Coraz powszechniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie DJa pełniącego jednocześnie obowiązki wodzireja. Dzięki temu zapłacimy tylko za jedną osobę (a w cenę wlicza się nie tylko sama praca, ale także jedzenie czy nocleg), a nie za dwie (DJ + wodzirej) lub więcej (zespół + wodzirej).

Wodzirej na wesele powinien być przede wszystkim wszechstronny. Wesela mogą być różne – bardziej tradycyjne i bardziej niekonwencjonalne, tak samo jak różne preferencje mogą mieć zaproszeni na nie goście. Dlatego wodzirej musi umieć się dostosować. Na rozmowie z potencjalnym kandydatem warto zwrócić uwagę na to:
– Jak będzie on zachęcał gości do tańca?
– Jakie konkursy ma zamiar przeprowadzić i jak je będzie animował?
– Czy jest to osoba z dużym wyczuciem i niewulgarna (wulgarni wodzireje zdarzają się dość często!)?
– Czy nie będzie pić alkoholu podczas swojej pracy?

Dobry wodzirej na wesele to taki, który ma prawdziwą pasję i potrafi nią zarazić innych. Doświadczenie uczy, że to właśnie pasjonaci najlepiej zachęcają nieśmiałych gości do tańca, że to dzięki nim nikt nie schodzi z parkietu przez długie godziny itd. Warto więc poszukać kogoś, kto kocha to, co robi, a nie zwykłego rzemieślnika, traktującego swój zawód jako przykry obowiązek.