Posiadanie psa zmienia wszystko. Codzienne sprawy zaczynają nabierać nowego wymiaru-psiego wymiaru. Większość właścicieli psów staje przed dylematem: co zrobić z psem w czasie wakacji i weekendowych wyjazdów? Ja kupując psa wiedziałam, że nasze podróżowanie zmieni się podporządkowując się właśnie psu.

 Travel dog Odpoczynek
Pokochaliśmy naszego malamuta tak bardzo, że nie wyobrażamy sobie wakacji bez niej (to cudowna suka o imieniu Happy). Jeśli gdzieś jedziemy, a nie lecimy, to nasz pies jedzie z nami. Zabieranie ze sobą psa na wakacje to świetny sposób na budowanie trwałych więzi. To niesamowite wspomnienia i pamiątka na lata. To frajda i nowa perspektywa widzenia świata 🙂

 Travel dog- Północna Norwegia  Travel dog- Bukowina tatrzańska

Jak podróżować z psem ?

Przepisy na terenie Unii Europejskiej pozwalają na dość swobodne poruszanie się zwierząt. Ogólne przepisy obowiązujące w przypadku psów mówią, że pies musi legitymować się aktualnym szczepieniem na wściekliznę, posiadać chip lub tatuaż identyfikacyjny oraz zwierzęcy paszport. Ja jednak przestrzegam: przed każdą podróżą należy dokładnie sprawdzić przepisy obowiązujące w kraju do którego jedziemy.To podstawa zaplanowania podróży z psem.

 Travel dog- Bawaria  Travel dog- Szwecja

W Polsce jest już coraz większa kultura przyjmowania gości z psami, więc do dzieła !

Travel dog- Laponia Travel dog- wizyta u św. Mikołaja  Travel dog- Holandia

Rodzinna wyprawa na biwak lub rajd to dla psa radość i udowodnienie, że jest równie ważny jak reszta rodziny. Pies jest szczęśliwy kiedy spędza czas ze swoim właścicielem. Travel dog – śmiało mogę tak nazwać własnego psa. Happy zabieram ze sobą wszędzie gdzie się da, począwszy od spacerów po Warszawie, a skończywszy na zdobywaniu szczytów i przekraczaniu granic.

Travel dog- Austria  Happy na szlaku. Happy w okolicach Narwiku  Happy na Bornholmie. Travel dog -Tatry

 

Serdecznie polecam – pies też może być podróżnikiem.

 

Może poznawać i smakować świat.

Travel dog -Niemcy Travel dog -Francja Travel dog -Francja Travel dog -Beskidy

Anna Tamto

Pinterest


Written by Ania Traczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *