Cyanogen się nie poddaje – będzie dalej pracował nad swoim Modem

0
986
Rate this post

Parę dni temu środowisko skupione wokół deweloperów pracujących nad nieoficjalnymi modyfikacjami Androida, zmroziła informacja o zastrzeżeniach Google co do dystrybucji ich oprogramowania (więcej informacji: Google ostatecznie blokuje rozwój CyanogenMod). Na Twitterze, blogach i forach dyskusyjnych pojawiło się mnóstwo emocjonalnych komentarzy na ten temat. Wydawało się, że to może być koniec legalnych modyfikacji, zwłaszcza, że sam Cyanogen (deweloper od którego wszystko się zaczęło) był dość zrezygnowany w swoich wypowiedziach.

Jednak okazuje się, że nie wszystko stracone. Dzisiaj na swojej stronie, Cyanogen wydał oświadczenie, w którym zapewnia, że projekt CyanogenMod będzie kontynuowany. Następna wersja ma być pozbawiona spornego oprogramowania Google, a użytkownik sam będzie mógł je doinstalować z kopii bezpieczeństwa swojego starego systemu. Trwają już prace nad stworzeniem odpowiedniego narzędzia do przygotowania takiej kopii.

Równocześnie deweloperzy z forum xda-developers.com wyszli z inicjatywą pod nazwą „Open Android Alliance”, której celem będzie przygotowanie alternatywnych, open source’owych wersji aplikacji Google. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie domowej projektu.

Będę informował gdy tylko pojawią się nowe informacje, a na razie polecam film, który całkiem trafnie komentuje zaistniałą sytuację