Woda kokosowa woda kokosowa

Woda kokosowa ! Moda, moda i jeszcze raz moda. Szał na wodę kokosową zaczął się już jakiś czas temu i trwa do dziś.

Składniki za jakie ludzie się ją uwielbią to między innymi magnez, potas, wapń, fosfor oraz witaminy B1, B2, B3, B5, B6 – te witaminy z grupy B są niezbędne do funkcjonowania człowieka. Piszę “miedzy innymi” bo witamin w niej  jest  znacznie więcej ! 🙂 Przede wszystkim popularnością cieszy się wśród sportowców a większość cateringów dietetycznych poszerzyło swoją ofertę o wodę kokosową. Jest ona bowiem uważana za naturalny napój izotoniczny.

Wapń (Ca)          31,64

Żelazo (Fe)         0,02

Magnez (Mg)    9,44

Fosfor (P)           12,77

Cynk (Zn)            0,02

Miedź (Cu)         0,03

Mangan (Mn)   0,08

Witamina C        2,4

Tiamina (B1)      0,03

Ryboflawina  0,057

Niacyna    0,08

Woda kokosowa to dokładnie „bielmo jądrowe młodych, niezupełnie dojrzałych owoców kokosa”. Płyn nie zawiera laktozy ani cukrów, może być więc spożywany m.in. przez cukrzyków.

Co można zrobić z wodą kokosową ? 

  1. Pyszne orzeźwiające lody z owocami i wodą kokosową
  2. Napój kokosowo- miętowy

W oby przypadkach nie ma wielkiej filozofii jeśli chodzi o przygotowanie napoju i lodów. Jedyne czego potrzebujemy to foremki w których będziemy mogli zamrozić wodę i owoce.

 lody kokosowe  woda kokosowa  woda kokosowa  woda kokosowa

Spożywanie jej ma wiele plusów a w dodatku jest bardzo przyjemne ! Woda kokosowa może poprawiać krążenie krwi,  zmniejsza ryzyko miażdżycy czy poprawia kondycję włosów i paznokci.

Na koniec warto dodać, że to właśnie woda kokosowa została ogłoszona „wodą życia” ponieważ ma zbliżony skład elektrolitowy do osocza ludzkiego ! Nic dziwnego, że wiele osób uważa, że woda kokosowa to najzdrowszy napój na świecie. Regularne jej picie poprawia nawilżenie i wygładza cerę – brzmi jak wciskanie kitu w taniej reklamie ale tego po prostu trzeba spróbować. Każdy superfood, czy po prostu odżywczy naturalny składnik pozytywnie wpłynie na nasze ciało. Pijcie więc i dajcie znać czy to działa !

woda kokosowa

Ale  wodę kokosową warto  pić chociażby od czasu do czasu, jeśli nie dla jej magicznych właściwości to chociażby dla pysznego słodkiego  smaku 😉

Anna To

Zobacz także :

Woda zdrowia doda !

Ania Grendzińska

Written by Ania Grendzińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *