Stolica Polski i województwa mazowieckiego, największe miasto kraju, miasto z którego pochodzą najlepsze Polskie czekolady i jedno z najwyższych w Europie … o jakim mieście mowa ? Oczywiście o Warszawie !

Nigdy nie przestanie mnie dziwić podejście ludzi do tego miasta. Być może wpływ na opinię mają głupie powiedzonka, które w Polsce stały się już standardem np. jadąc samochodem mówimy o kierowcy z przodu „oo na pewno z Warszawy” czy na osobę wywyższającą się, zadzierającą nosa nazywamy „Warszawiaczkiem” … Cóż tego już nie zmienię ale tym wpisem pokaże wam, że Warszawa to świetne miasto a opinia tylko i wyłącznie zatłoczonego, pełnego spalin miasta odejdzie w zapomnienie ! ( no chociaż tylko po części 😉 )

Osobiście jestem zakochana w tym mieście i wiąże z nim swoją przyszłość ( nie licząc późniejszego wyjazdu do mojej ukochanej Szwecji 😀 ) lecz teraz jestem w nim tylko jako turystka a to powoduje, że mój punkt widzenia i dostrzegania tego miasta jest zupełnie inny na przykład Anny Tamto, która tu mieszka i Warszawa to jej dom 🙂 Prawdą jest, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia bo przyjeżdżając do Warszawy nie widzę wszystkiego , korki czy zamykanie ulic podczas większych wydarzeń publicznych to mnie omija więc nie miejcie mi za złe jeśli w tym wpisie znajdziecie prawie same plusy i zalety tego miasta ! 😉

 DSC09572

Centrum Nauki Kopernik

Zwiedzający mogą poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Krótko mówiąc to miejsce zainteresuje każdego, zabawa nie tylko dla najmłodszych – zwiedzanie poprzez zabawę to jest to ! Koniecznie należy jednak pamiętaj o wcześniejszym kupnie biletów, przyjazd na ostatnią chwilę bez nich może skończyć się nieciekawie :c Jeżeli już uda nam się tam dostać mamy zagwarantowaną zabawę na cały dzień !

 Muzeum Historii Żydów Polskich

To miejsce trzeba zobaczyć ! Sama jestem zdziwiona, że usłyszałam o nim zaledwie parę miesięcy temu … to niesamowite miejsce, bardzo nowoczesne od razu zachęca do zwiedzania. Opisuję chronologicznie historię Żydów w Polsce. Znajdziemy tam multimedialne ekrany, rzeczy prywatne, mnóstwo szczegółów i informacji  to wszystko wprowadza nas w nastrój o jaki chodzi w takich muzeach.

 

   
 
Stare miasto 
Moje ukochane “Old Town” ! Zdecydowanie Stare miast oto moja ulubiona atrakcja Warszawy co prawda starówka w Krakowie w porównaniu z nią wypada nieco lepiej jednakże robi równie duże wrażenie i nie ma na co narzekać bo widoki są cudowne ! Kolorowe budynki, piękne wykończenia to jest właśnie to co niewątpliwe was w niej urzeknie. Szczególnie na starówkę warto wybrać się wieczorem, kiedy jest ciemno to powoduje, że dopiero poczujemy magię !
 
  
Łazienki Królewskie
Łazienki Królewskie należą do najpiękniejszych w Europie rezydencji pałacowo-parkowych. Nazwa kompleksu pochodzi od istniejących tu w przeszłości łaźni, które przebudowane zostały na pałac.Głównym budynkiem kompleksu jest Pałac na Wyspie Jest to wprost idealne miejsce na spacer. Krocząc ścieżkami łazienek aż nie wiadomo na co patrzeć ! Moim zdaniem jest to miejsce na równi ze starówką, które “świeżak” spoza Warszawy musi zobaczyć – te widoki zmienią jego podejście do tego miasta to pewne !
   
 

Written by Ania Grendzińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *