Legoland – PAMIĘTNIK Z PODRÓŻY

Myślę, że wypada zacząć od genezy pochodzenia samej nazwy Legoland  bo to jest świetne podsumowanie całego parku rozrywki.  „LEg GOdt“ w języku duńskim oznacza „Baw się dobrze“ 😉 Legoland Billund w Danii jest jednym z najsłynniejszych i najchętniej odwiedzanych rodzinnych parków rozrywki w Europie. To miejsce, które zapewnia atrakcje dla dzieci w każdym wieku. Choć bądźmy szczerzy dorośli nieraz bawią się tam lepiej niż ich pociechy 😀

   

Więc teraz możecie zapytać : Ale Ania jak było ? hmmm.. ciężko to będzie opisać słowami ale spróbuje !  😉

Duński Legoland zrobił na mnie niesamowite wrażenie, szczególnie patrząc na to z perspektywy czasu. Wszystko było niewyobrażalnie ogromnie ale przy tym dopracowane w najmniejszych szczegółach poprzez ułożenie milionów klocków… a dokładnie 60 milionów klocków 😀 które pokazują cały świat w miniaturze i często z małą pomocą techniki oddają również prawdziwe ruchy np. u zwierząt.

 

Przykładem na to są krokodyle „pływające” w zbiorniku wodnym, tuż obok łódek ( notabene również zrobionych z Lego 😀  )  na których możemy się przepłynąć i zwiedzić klockową jaskinie pełną piratów i węży ! ( chyba nie muszę dodawać z czego byli zrobieni 😉 ) Lotnisko, wiatraki, dźwigi , statki wszystko się rusza pływa i jeździ .

 

Poza tym w parku rozrywki znajdują się takie atrakcje jak min. kolejki górskie, karuzele oraz miniatury autentycznych budowli z miejsc, w których  Legoland się znajduje. ( Oprócz Danii są to Niemcy, Kalifornia i Wielka Brytania )

   

Do Legolandu można dostać się drogą lądową i powietrzną bowiem Billund obsługuje duże lotnisko realizujące połączenia z największymi światowymi stolicami. Nocleg w pobliżu Legolandu to standardowo hotel lub camping, przy czym wybierając hotel Legoland nie stoimy w kolejkach do kas, a wejście do parku rozrywki jest bezpośrednio z hotelu.

Legoland to niewątpliwie gratka dla każdego miłośnika klocków Lego.

Anna To

 

 

Written by Ania Grendzińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *