Legoland – PAMIĘTNIK Z PODRÓŻY

Myślę, że wypada zacząć od genezy pochodzenia samej nazwy Legoland  bo to jest świetne podsumowanie całego parku rozrywki.  „LEg GOdt“ w języku duńskim oznacza „Baw się dobrze“ 😉 Legoland Billund w Danii jest jednym z najsłynniejszych i najchętniej odwiedzanych rodzinnych parków rozrywki w Europie. To miejsce, które zapewnia atrakcje dla dzieci w każdym wieku. Choć bądźmy szczerzy dorośli nieraz bawią się tam lepiej niż ich pociechy 😀

   

Więc teraz możecie zapytać : Ale Ania jak było ? hmmm.. ciężko to będzie opisać słowami ale spróbuje !  😉

Duński Legoland zrobił na mnie niesamowite wrażenie, szczególnie patrząc na to z perspektywy czasu. Wszystko było niewyobrażalnie ogromnie ale przy tym dopracowane w najmniejszych szczegółach poprzez ułożenie milionów klocków… a dokładnie 60 milionów klocków 😀 które pokazują cały świat w miniaturze i często z małą pomocą techniki oddają również prawdziwe ruchy np. u zwierząt.

 

Przykładem na to są krokodyle „pływające” w zbiorniku wodnym, tuż obok łódek ( notabene również zrobionych z Lego 😀  )  na których możemy się przepłynąć i zwiedzić klockową jaskinie pełną piratów i węży ! ( chyba nie muszę dodawać z czego byli zrobieni 😉 ) Lotnisko, wiatraki, dźwigi , statki wszystko się rusza pływa i jeździ .

 

Poza tym w parku rozrywki znajdują się takie atrakcje jak min. kolejki górskie, karuzele oraz miniatury autentycznych budowli z miejsc, w których  Legoland się znajduje. ( Oprócz Danii są to Niemcy, Kalifornia i Wielka Brytania )

   

Do Legolandu można dostać się drogą lądową i powietrzną bowiem Billund obsługuje duże lotnisko realizujące połączenia z największymi światowymi stolicami. Nocleg w pobliżu Legolandu to standardowo hotel lub camping, przy czym wybierając hotel Legoland nie stoimy w kolejkach do kas, a wejście do parku rozrywki jest bezpośrednio z hotelu.

Legoland to niewątpliwie gratka dla każdego miłośnika klocków Lego.

Anna To

 

 

Ania Grendzińska

Written by Ania Grendzińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *