Slash Natalii Osińskiej  Slash Natalii Osińskiej

Wszyscy mówią, że szkoła średnia to najlepszy czas życia, ale czy tak jest naprawdę ?

Zdecydowanie jedna z lepszych książek o potrzebie przyjaźni, zaufania i miłości, które tak trudno zbudować, gdy jest się innym niż wszyscy.

Slash z definicji to określenie skupione na męsko-męskich relacjach romantycznych.

Slash Natalii Osińskiej…

to niesamowita książka. Jedna z tych o, które sama bym siebie nie podejrzewała bo jest napisana w typowo „młodzieżowym” stylu. Krótko mówiąc typowy fanfik. Z typową narracją nastawioną na dialog i wydarzenia. Bohaterami książki są Leon i Tosiek. I tu niespodzianka bo…Tosiek był jeszcze niedawno … Antoniną. Zdziwieni ? No właśnie 🙂  Jak na polskie warunki to nietypowy temat powieści dla młodzieży. W książce poznajemy świat z punktu widzenia Leona, który patrzy na rzeczywistość inaczej niż Tosiek. Typowe zderzenie poglądów i stylów życia, bez głębszej analizy czy przemyśleń narratora. W Slash chodzi zupełnie o co innego.

Zacznijmy od tego, że sama książka jest po prostu INNA w każdym tego słowa znaczeniu. Porusza problem tożsamości – coś co jest coraz częściej spotykanym problemem wśród młodzieży.

Tak, uważam, że to problem bo nie ma nic gorszego jak  brak pewności siebie i  niemożność określenia siebie. Brak wsparcia ze strony rodziców czy znajomych wcale w tym nie pomaga. Doskonale to widać w tej książce. Niby są tam tylko prawdziwe dialogi – takie jakich możemy spodziewać się po nastolatkach a  jednak widać w nich tę dojrzałość, o której pisałam, wcześniej. Super.

 Slash Natalii Osińskiej  Slash Natalii Osińskiej

W chwilach totalnego zagubienia najlepiej ustalić proste cele i skupić się tylko na nich, ignorując piętrzące się wokół fale chaosu – brzmi jak plan idealny ! Jednak dla Leona i Tośka to nie było proste. Wzajemnie się prześcigali i jednocześnie na siebie czekali. Dużo osób zarzucało im niedojrzałość, podczas gdy to właśnie oni zostali brutalnie wrzuceni w dorosłość, bez pytania ich o zdanie. Książka jest przede wszystkim lekturą o samoakceptacji. Myślę, że wielu z nas może się czuć jak Tosiek…a to by odnaleźć siebie w powieściach jest bardzo ważne, szczególnie jeśli mamy do czynienia z literaturą młodzieżowa.

Slash Natalii Osińskiej

Nie pozostaje mi nic innego niż zapytać : Czy kiedykolwiek musieliście stoczyć prawdziwą bitwę o to, by pozostać sobą ?

Jeśli tak…  Slash Natalii Osińskiej jest dla Was. Jeśli nie … to Slash Natalii Osińskiej też jest dla Was 🙂

Anna To

 Slash Natalii Osińskiej
Ania Grendzińska

Written by Ania Grendzińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *