Podróże kształcą 🙂 .To fakt niezaprzeczalny. Z podróży możemy wrócić z wieloma wspomnieniami, pamiątkami i z kartą w aparacie zapełnioną prześlicznymi fotografiami. Czy jest coś jeszcze co mogą nam dać podróże?

Zaplanuj podróż przy porannej kawie

Zbliżają się ciepłe dni. Wiosna w pełni. Niedługo wyczekany „długi weekend”. Oznacza to, że szanse na wyjazd, bądź spacer rosną wręcz lawinowo. Zachęcam wszystkich do uruchomienia wyobraźni i zaplanowania podróży bądź długiego spaceru. Konkretnego „wypadu” z planem działania i budżetem. Chodzi o to, by zrobić to bardzo dokładnie, nie pomijając żadnych istotnych szczegółów. Pomogą wam w tym pytania:

Gdzie chce pojechać/pójść?

Z kim chce wyjechać/wyjść?

Co jest w tym ważne?

Jakich informacji potrzebujesz, żeby projekt zakończył się sukcesem?

Po co tam jedziesz/idziesz?

Co tam czujesz?

Jak wygląda twój plan?

Co z budżetem?

Które z twoich pomysłów już się sprawdziły?

Jakie są zagrożenia?

Czy masz plan B?

Kto ci pomoże?

Czego jeszcze potrzebujesz?

Skąd to weźmiesz?

Polecam zapisanie wszystkiego na kartce ”ku pamięci”. Może okazać się, że zrobienie planu nie jest takie trudne. Natomiast może być bardzo pomocne nie tylko w podróży, ale również w życiu. Kiedy zaplanujcie już wszystko i tylko pozostanie spakować się i wyruszyć w drogę, to przychodzi na myśl refleksja. Czego się nauczyłem/am ? Jak wykorzystać zdobytą umiejętność ? Planując każdą podróż, krok po kroku, możemy nauczyć się również planować swoje życie, uwzględniając zmiany, poszczególne etapy, nasze możliwości finansowe i nasze potrzeby. Możemy wykorzystać elementy planowania i dbania o szczegóły. Możemy przenieść tę umiejętność na dokonywanie zmian w życiu. Spróbujcie bo warto.

Warto wszystko zaplanować :)I być przygotowanym na każdą ewentualnosć

Żródło: coaching4smart

Anna Tamto

 

Pinterest

Written by Ania Traczyk

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *